Žirnis geriausia dovana tyrinėtojų telefonams

2016-11-28 21:28:02

Kuomet gavau objektyvų rinkinį „Žirnis“ pirmiausiai akį patraukė didžiausias objektyvas, kuris išgaubia vaizdą ir padaro taip vadinamą „Fisheye“ efektą. Na taip, nuotraukos iš ties smagios, ir jau nekalbant apie tai, kad atrodo įdomiau, tuo pačiu šis objektyvas rodo platesnį vaizdą ir nuotraukoje matosi daugiau peizažo nei be objektyvo.

Tačiau, kuomet pradėjau žaisti ir su kitais objektyvais, supratau, kad tas pats mažiausias žirniukas ("arti" objektyvas) yra tikrai vertingas.

Kodėl? Na mano subjektyvia nuomone: 1. Vaizdą parodo iš taip arti, kaip tavo mobilusis jau nebegali sufokusuoti; 2. Gali jaustis fotografu - atradėju, o nuotraukų kokybė (galvojat, kad viską fotografuojame su gan senu telefonu) tikrai džiugina; 3. Namie, lauke, keliaujant, mokykloje, universitete ar darbe – visur gali rasti kažką, kas tave nustebins. Gali tapti tyrinėtoju visur!

Kadras „Lietuva pro rakto skylutę“ iš kelionės po Lietuvos apžvalgos aikšteles. Čia didysis „Žirnis“ tikrai pravertė!Kol dar po sniego paklode nepasislėpė visa gamta pamėginau ir aš popietę praleisti gamtoje su „Žirniu“ ir savo išmaniuoju. Atrodo niūrioje ir pilkoje gamtoje radau tikrai ryškių spalvų ir gyvybės! Nupjauta šaka, kuri aišku ir iš savęs jau atrodo įdomiai:

O čia tai, kas slepiasi tose samanose ir kerpėse:

Žinoma yra ir sunkumų fotografuojant: jei rankos sudreba, vaizdas dar labiau išsilieja, o kamerą prie fotografuojamo objekto reikia pridėti tikrai arti ir dar šiek tiek palaukti, kad vaizdas susifokusuotų. Tačiau savęs tikrai negaliu pavadinti geležinių rankų savininke, o ir telefono kamera nėra pati geriausia. Tai jei man pavyksta – garantuoju, pavyks visiems.

Lapeliai su lašiukais paprastai:

Ir lašiukai ant lapelio užsidėjus "arti" Žirnį ant telefono – jokių papildomų efektų.

Na, o mano dienos modelis buvo šis gražuolis:

Iš arti galima skaičiuoti vabaliuko sąnariukus :) :


Kas išties paliko įspūdį, tai filmavimas. Nors daug neprifilmavau, tačiau su macro objektyvu pamėginau įamžinti vabaliuką.

Tos judančios kojytės, akytės ir visa kita man priminė „Discovery“ kanalą, juk plika akimi tai įmatyti sunku!

Su „Žirniu“ popietė prabėgo greitai. Gal net ir kiek pasijaučiau mažu vaiku, kuris džiaugiasi rasa padengtais lapeliais ir ryškiais vabaliukais. Iš tiesų mus supanti aplinka yra labai įdomi, tik reikia mokėti pastebėti tai, į ką dažniausiai neatkreipiame dėmesio. Tai padaryti – nesudėtinga, vienintelė sąlyga – nešiotis „Žirnį“ kartu. O man liko savaitė iki atostogų užsienyje – „Žirnis“ jau kuprinėje!


Apie mus

Dabar į pasaulį pažvelk dar plačiau ir žirnio kampu.
Kartu jis keliauja, juda, kruta ir mėgaujasi smagia akimirka. Lengvai telpa į kišenę, tačiau
sunkiai į rėmus. Universalus telefono priedas "Žirnis" tavo akimirkoms, tavo originalumui.